Sikereink

A Fridrich Margit megyei szavaló versenyen 33 tanuló vett részt. Kiemelkedő eredményt a következő tanulók értek el:
Fődíj: Kiss Zsanett 11.o., DSZC Szabolcs Vezér Technikum-Pusztaszabolcs.
Fődíj: Klein Anna, 12.o., Gorsium Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum-Székesfehérvár.
I.helyezett: Szentpáli Adél, 10.o., Pannon Oktatási Központ-Magángimnázium, Dunaújváros.
II.helyezett: Rozner Éva, 12.o., DSZC Szabolcs Vezér Technikum-Pusztaszabolcs.
III.helyezett, Kovács Szonja, 12.o., DSZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium-Dunaújváros.
Különdíj: Bakó Rózsa, 11.c., DSZC Szabolcs Vezér Technikum-Pusztaszabolcs.
Különdíj: Juhász Olivér, 11.c., DSZC Szabolcs Vezér Technikum-Pusztaszabolcs.

Gratulálunk Annának a kimagasló eredményhez!

SZÓRAKOZTATÓ ZENÉSZ II.

Billentyűs, Húros-vonós, Ütős, Fúvós, Énekes-szólista

„Magyar zászló és címer” rajzpályázat

12.a zenekar
11.A tánc
A Széphő Zrt. 120 éves fennállásuk ünneplésére adtunk zenés, táncos műsort.
12.a zenekar
Gorsium zene fellépés

TÁNCOS II.

Kortárs-, modern táncos

Siker a római versenyen

Kozma Sára, a Gorsium Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum 9. osztályos és a Gorsium AMI táncos tanulója, a római World Dance Championship megnevezésű versenyen 1. helyet szerzett kategóriájában a Step and Style Studio színeiben.

Kozma Sára

KÉPZŐ-, ÉS IPARMŰVÉSZETI MUNKATÁRS

Művészeti Grafikus

ZÁSZLÓK, HA LENGENEK

Újabb ZÁSZLÓK, HA LENGENEK… című kötetek kerültek átadásra Székesfehérváron. A nyertes pályázók – Gonda Alexandra, Molnár Janka és Rádai Jázmin –, a Gorsium Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum tanulói Tóth Norberttől, intézetünk főtanácsosától vehették át az alkotásaikat tartalmazó könyvet.
Szívből gratulálunk a díjazottaknak!

díjátadó

„Magyar zászló és címer” rajzpályázat

Szentkirályi-Tóth Hanna
Szentkirályi-Tóth Hanna a
a Nemzetstratégiai Kutatóintézet által meghirdetett „Magyar zászló és címer” rajzpályázaton 3. helyezest ért el
Szentkirályi-Tóth Hanna és tanára, Nemes-Mihályi Erika
Szentkirályi-Tóth Hanna és tanára, Nemes-Mihályi Erika a díjátadón
külondijas: Máté Eszter
A pályázaton külondijas: Máté Eszter

Kiemelkedő eredmény az országos honvédelmi pályázaton

A Magyar Honvédelmi Minisztérium országos pályázatára 10 diákunk adott be pályamunkát, melyek kiállításra kerültek.

Kiemelkedő eredmény az országos honvédelmi pályázaton

Gonda Alexandra 10.b osztályos diákunk az országos pályázaton közel 1700 jelentkezőből szerezte meg a 3. helyezést.

Gonda Alexandra átveszi az oklevelet Beluzsár Tamástól.

Kiemelkedő eredmények a „Kontrasztok-Ellentétek” regionális pályázaton

A „Kontrasztok- Ellentétek” című Közép-Dunántúli Regionális Képzőművészeti pályázaton, melyet a tatai Talentum Iskola szervezett, két diákunk is kiemelkedő eredménnyel szerepelt.

Kovács Erika Enikő I. helyezést ért el. Felkészítő tanára Somogyi Tekla tanárnő.

Fejes Fruzsina III. helyezést ért el. Felkészítő tanára Somogyi Tekla tanárnő.

Első helyezés a Debrecen Zoo országos rajzpályázatán

Szűcs Viola 10.b osztályos diákunk I. helyezést ért el középiskolás kategóriában a Debrecen Zoo által kiírt országos pályázaton. Felkészítő tanára Agárdi Lajos tanár úr.

Czóbel pályázat a Városi Képtárban - link

A Városi Képtár Deák Gyűjtemény „Párizs levegőjét hozta – Czóbel Béla” című kiállításához kapcsolódó megyei rajzpályázaton számos diákunk indult. Minden általuk beküldött alkotás kiállításra került.
Illés Orsolya tanárnő 10. b osztályos csoportja (13 fő) különdíjat nyert csoportos munkával. A csoport tagjai: Kovács Szilvia, Leskovics Hanna, Link Tamara, Miszlai Lujza, Nádi Johanna, Nagy-Abinéri Panna, Osváth Alexa, Papp Barbara, Pénzes Nikolett, Rideg Adél, Serényi Réka, Szücs Viola, Vetró Karina.
Hajnal Ramóna, 10.b osztályos grafikus diákunk szintén különdíjas lett egyéni alkotással. Felkészítő tanára Schrenk Rita Anna tanárnő.

A kiállításon a következő diákok egyéni alkotásokkal szerepeltek:
Áldott Laura Sára, Bányi Maja, Gonda Alexandra, Hajdu Dominika, Herczeg Nóra Tünde, Hippeller Panna, Józsa Nikolett, Kálmán Ramóna, Kiss Barbara, Klár Zoé Mercédesz, Kleman Abigél, Kovács Szilvia, Miszlai Lujza, Osváth Alexandra, Serényi Réka, Stecher Nikolai, Szabó Luca, Szombat Noémi, Szulyovszky Margit, Szücs Viola, Zics Anna.

Petőfi Rock – kiállítás a Pelikán Fészekben

15 diákunk vett részt a Pelikán Fészek Padlás Galériában a „Szín-játék” című kiállításon, melyre a - Lőrincz Zsuzsa által rendezett - Petőfi rock előadás premierjéhez kapcsolódóan készítettek alkotásokat tanulóink.
Kiállítók: Albrecht Nikolett, Balázs Cintia, Bányi Maja, Benedek Boglárka, Fejes Fruzsina, Hippeller Panna, Józsa Nikolett, Kálmán Ramóna, Klár Zoé Mercédesz, Kobilova Kamilla, Nagy Rebeka, Pintér Katica, Stecher Nikolai, Sümegi Maja, Vizvári Tünde – a grafika tanszak 10., 11. és 13. évfolyamáról.
A plakáton Fejes Fruzsina 10.b osztályos diákunk munkája szerepel.
A tanév programjait e nagyszerű kiállítással kezdtük szeptember végén, mely Nemes-Mihályi Erika és Schrenk Rita Anna tanárnők közreműködésével jött létre a Vörösmarty Színházzal.

Petőfi Rock – kiállítás a Pelikán Fészekben

KÉPZŐ-, ÉS IPARMŰVÉSZETI MUNKATÁRS